• Własna firma drogą do sukcesu w przyszłości Erasmus+

• Z dniem 1 stycznia 2023 roku rozpoczęliśmy realizację projektu zatytułowanego"Własna firma drogą do sukcesu w przyszłości". Projekt jest realizowany w ramach programu ERASMUS+ współfinansowanego przez Unię Europejską. Celem projektu jest kształtowanie kompetencji miękkich uczniów wymaganych na rynku pracy poprzez innowacyjne i kreatywne metody pracy, podniesienie umiejętności językowych przez kontakt z rówieśnikami z innego kraju z poznaniem słownictwa obowiązującego w biznesie oraz kształtowanie umiejętności tworzenia biznesplanów nowych firm metodą CANVAS. Dużą wagę przywiązujemy do budowania znajomości i przyjaźni, relacji międzyludzkich z poszanowaniem odmienności kulturowej oraz oswojenie się ze środowiskiem międzynarodowym poprzez kontakt z rówieśnikami z innego kraju. Partnerem w projekcie jest szkoła z Hiszpanii IES de Fene. W projekcie zaplanowane są dwa tygodniowe wyjazdy grupy 15 uczniów do szkoły partnerskiej.

• I wyjazd mobilnościowy

W dniach 25.03.2023 r. - 1.04.2023 r. grupa 15 uczniów naszej szkoły wyjechała do Hiszpanii w ramach projektu "Własna firma drogą do sukcesu w przyszłości" z programu Erasmus+. Uczniowie przez 5 dni pracowali w szkole partnerskiej IES de Fene z hiszpańskimi kolegami, między innymi tworzyli biznesplany nowych firm metodą Canvas. Podczas zajęć nieformalnych zwiedzili Santiago de Compostela, Ferrol, A Corunę, Betanzos, Pontedeume, twierdzę San Felipe, byli też na plaży nad Oceanem Atlantyckim. A już we wrześniu kolejna grupa 15 uczniów ponownie wyjedzie do Hiszpanii w ramach drugiej części projektu, bo Erasmus+ zmienia życie, otwiera umysł.

• II wyjazd mobilnościowy

W dniach 24.09.2023 r. - 1.10.2023 r.  kolejna grupa 15 uczniów naszej szkoły wyjechała do Hiszpanii w ramach projektu "Własna firma drogą do sukcesu w przyszłości" z programu Erasmus+. Uczniowie przez 5 dni pracowali ponownie w szkole partnerskiej IES de Fene z hiszpańskimi kolegami. Uczniowie kształtowali swoje kompetncje miękkie m.in współpracę w grupie, podnosili swoje umiejętności językowe, zaznajomili się z zasadami tworzenia biznesplanu, podstawami marketingu czy też etyką w biznesie. W czasie wolnym zwiedzili Santiago de Compostelę z piękną katedrą Św. Jakuba czy też A Corunę z akwarium i wzgórzem San Miquel, a także mniejsze miejscowości leżące na szlaku Camino de Santiago. To był naprawdę dobrze spęczony czas.