• Let's enter digital to the future - Erasmus+

        • Z dniem 1 czerwca 2021 r. w naszej szkole zaczynamy realizację projektu "Let's enter digital to the future" w ramach Akcji 2 - Partnerstwa na rzecz gotowości do edukacji cyfrowej (KA226) w sektorze Edukacja szkolna z programu Erasmus+. Obecnie nauczyciele mierzą się z wieloma wyzwaniami. Tempo rozwoju nowych technologii przyspiesza, a konieczność ich poznania i umiejętności korzystania z nich okazała się kluczowa podczas tegorocznej pandemii Covid 19, kiedy edukacja uczniów została przeniesiona do wirtualnego środowiska online. Nowe technologie zawsze miały wpływ na świat i pracę ludzi. Jednak prędkość i częstotliwość zmian gwałtownie rosły z każdym pokoleniem. Bezpieczeństwo pracy i sukces zależy od dalszej edukacji. Celem prezentowanego projektu jest stworzenie w zespole partnerstwa strategicznego dwóch innowacyjnych narzędzi, otwartych i umożliwiających dzielenie się metodami nauczania w obszarze edukacji, a mianowicie modułów edukacji kompleksowej oraz metodologii edukacji cyfrowej.Partnerami w projekcie będą:

          • Gymnázium Pavla Křížkovského s uměleckou profilací - Czechy
          • 1st Vocational High School of Kalampaka - Grecja
          • IES Fray Juan Zumarraga/Durango
          • Istituto Tecnico Commerciale Vitale Giordano - Włochy
      • Learning, Teaching, Training Activities

        W dniach 11.09. - 15.09.2023 r, w Durrango w Hiszpanii odbyło się ostatnie spotkanie nauczycieli w ramach projektu "Let's enter digital to the future" w którym udział wzięli ponownie  prof. Tomasz Jabłoński i Anna Jeżewska . Głównym celem spotkania było zaprezentowanie wszystkich modułów edukacyjnych stworzonych na platformie oraz poznanie metodyki nauczania poszczeglnych modułów. W wolnych chwilach nauczyciele poznali Kraj Basków, czyli autonomiczną część Hiszpanii oraz zwiedzili Bilbao.

      •  Międzynarodowe spotkanie robocze IV

        W dniach 05.03. - 08.03.2023 r, w Kalampace w Grecji odbyło się czwarte spotkanie projektowe w ramach projektu "Let's enter digital to the future" w którym udział wzięli prof. Tomasz Jabłoński i Anna Jeżewska . Głównym celem spotkania było omówienie postępu prac i funkcjonowania platformy edukacyjnej, a także stworzenie założeń metodycznych do modułów edukacyjnych. Przy okazji nauczyciele w nim biorący zwiedzili miasto Trikalę, które oferuje wiele atrakcji i miejsc do zwiedzania. Oto najważniejsze z nich: Trikala Castle, Osman Shah Mosque, Mouseio Tsitsane, Mylos.

      • Międzynarodowe spotkanie robocze III
         

        W dniach 21.06. - 24.06.2022 r, w naszej szkole odbyło się trzecie spotkanie projektowe w ramach projektu "Let's enter digital to the future". Głównym celem spotkania było omówienie postępu prac i funkcjonowania platformy edukacyjnej, a także wstępna prezentacja stworzonych modułów edukacyjnych. Przy okazji nauczyciele w niej biorący zwiedzili Łódź oraz wzięli udział w wycieczce do Warszawy podczas której zobaczyli Zamek Królewski, Łazienki Królewskie czy Stare Miasto.

      • Międzynarodowe spotkanie robocze II

        W dniach 30.09. - 2.10. 2021 r. w Brnie w Czechach odbyło się drugie spotkanie projektowe w ramach projektu "Let's enter digital to the future", którego gospodarzem było Gymnázium Pavla Křížkovského s uměleckou profilac . Głównym celem spotkania było omówienie stworzenia i funkcjonowania platformy edukacyjnej, a także wstępne ustalanie tematyki modułów w niej zawartych. Przy okazji nauczyciele w niej biorący zwiedzili Brno, drugie co do wielkości miasto w Czechach oraz wzięli udział w wycieczce do Mikulova. Barokowy zamek stojący nad skalnym urwiskiem już od kilku stuleci jest symbolem tego morawskiego miasta, a w pobliżu można podziwiać tereny usiane winnicami.

      • Międzynarodowe spotkanie robocze

        W dniach 9.09. - 11.09.2021 r. prof. Anna Jeżewska i prof. Tomasz Jabłoński udali się do Kalampaka w Grecji, aby podczas pierwszego spotkania roboczego w szkole 1st Vocational High School of Kalampaka  nauczycieli omówić zasady współpracy w projekcie "Let's enter digital to the future" oraz przygotować ramowy plan funkcjonowania projektu. Podczas krótkiego pobytu w Kalampace,  miasta położonego u podnóża słynnego masywu górskiego Meteorów udało się zwiedzić wiszące klasztory umiejscowione na szczytach. W przeszłości klasztory były miejscem, w którym kształtowała się prawosławna literatura oraz sztuka. Dbano tutaj także o zachowanie tożsamości narodowej Greków.