• V4 Gen Mini-Grants

• Z dniem 1.10. 2022 r. w naszej szkole rozpoczęliśmy projekt "Kształtowanie kreatywności i innowacyjności uczniów poprzez edukację filmową i teatralną" w V4 Gen Mini - Grants z Funduszy Wyszechradzkich. Partnerem w projekcie jest czeska szkoła z Brna Gymnázium P. Křížkovského s uměleckou profilací. W ramach projektu odbędą się dwa spotkania uczniów w Łodzi i w Brnie, w ramach których uczniowie będą tworzyć krótkie filmy oraz etiudy teatralne. Należy podkreślić, że w obydwu szkołach działają klasy artystyczne, dzięki czemu uczniowie tych klas mogą wspólnie rozwijać sswoje zainteresowania i pasje oraz wymienić doświadczenie.

• Mobilność w Polsce

W dniach  13.11. - 19.11. 2022 r. gościliśmy w naszej szkole 17 uczniów + 3 nauczycieli z Czech z Brna. Było to pierwsze spotkanie w ramach projektu V4 Gen Mini - Grants z Funduszy Wyszechradzkich. Tematem spotkania w Polsce było "Kształtowanie kreatywności i innowacyjności uczniów poprzez edukację filmową". Uczniowie z Polski i Czech podczas warsztatów filmowych tworzyli w Wytwórni Filmów Oświatowych krótkie filmy, odbyły się także warsztaty z animacji poklatkowej w szkole. Podczas projektu uczniowie uczestniczyli w grze miejskiej, gdzie musieli sprostać zadaniom związanych z filmem, zwiedzili Muzeum Kinomatografii w Łodzi, Muzeum Herbsta oraz Szkołę Filmową. Przenieśli się też do zaczarowanego świata "Alicji w Parku Mililiona Świateł" oraz wzięli udział w wycieczce do Warszawy podczas której zobaczyli Pałac w Wilanowie, Stare Miasto, Łazienki Królewskie oraz Zamek Królewski. Ostatniego dnia projektu na pokazie filmowym zobaczyliśmy stworzone przez uczniów filmy i animacje. Szczególne podziękowania dla rodzin naszych uczniów, które gościły przez tydzień w swoich domach uczniów z Czech. To był dobrze spędzony czas i nie możemy już doczekać się wizyty w Brnie.

• Mobilność w Czechach

W dniach 16 - 22 kwietnia 2023 r. grupa 17 uczniów i 3 nauczycieli z naszej szkoły przebywała w Brnie w Czechach. Było to drugie spotkanie w ramach V4 Gen Mini - Grants z Funduszy Wyszechradzkich. Tematem mobilności było "Kształtowanie kreatywności uczniów poprzez edukację teatralną". Uczniowie z Polski i Czech podczas warsztatów teatralnych zapoznali się z tajnikami pracy z komedią dell'arte oraz przygotowali krótkie etiudy teatralne pokazane ostatniego dnia projektu. Uczniowie zobaczyli także koncert w filharmonii, byli na balecie "Beethoven" w Teatrze Narodowym, zwiedzili Morawską Galerię Sztuki oraz uczestniczyli w teatralnej grze miejskiej. Udało się także wybrać do Wiednia, miasta opery i sztuki, gdzie oprócz zobaczenia licznych zabytków uczniowie mogli spróbować kawy po wiedeńsku. To był dobrze spędzony czas, na koniec pobytu w Czechach nie zabrakło oczywiście też łez, a zawarte przyjaźnie z pewością przetrwają długi okres.