• Different view of world - Erasmus+

• Z dniem 1 stycznia 2023 r. w naszej szkole zaczynamy realizację projektu "Different viem of world" w ramach Akcji 2 - Partnerstwa współpracy w sektorze Edukacja szkolna programu Erasmus+. Głównym celem projektu jest kształtowanie kreatywności uczniów poprzez fotografię. W projekcie wezmą uczniowie w wieku 14-19 lat ze szkół ponadpodstawowych, a partnerami będą:

• Protypo Geniko Lykeio Irakleiou - Grecja
          •  Srednja skola fra Andrije Kacica Milosica - Chorwacja
          •  Liceo Statale Ettore Majorana  - Włochy
          •  Escola Secundaria Jaime Moniz - Portugalia

W projekcie zaplanowano 5 krótkotrwałych wymian uczniów w każdym kraju partnerskim. Tematem każdej wymiany będzie wykorzystanie fotografii w różnych przedmiotach szkolnych. Podczas każdego z wyjazdów mobilnościowych uczniowie będą kształtować swoją kreatywność poprzez fotografię. Dodatkowo zwiększą swoją świadomość kulturową poprzez poznanie historii, zwyczajów panujących w danym kraju, nawiążą znajomości i przyjaźnie, zwiększą kompetencje kluczowe, w tym posługiwanie się językiem obcym.

• Mobilność w Polsce

W dniach 1-7 pażdziernika 2023 r. gościliśmy w naszej szkole uczniów z Portugalii, Włoch, Grecji, Chorwacji w ramach projektu Erasmus+ "Different view of world". Tematem mobilności w Polsce była fotografia w nauczaniu języków obcych. Głównym zadanie uczniów podczas pobytu w Polsce było zapoznanie się z podstawowymi zagadnieniami z fotografii: budową aparatu czy też zasadami kompozycji obrazu. Uczniowie wykonywali zadania fotograficzne podczas warsztatów fotograficznych czy też podczas fotograficznej gry miejskiej ulicami Łodzi. Odwiedzili także Muzeum Kinomatografii, Muzeum Techniki czy też Orientarium w Łodzi. Nie zabrakło również wycieczki do Warszawy podczas ktorej zwiedzili Pałac w Wilanowie, Łazienki Królewskie, Stare Miasto. A już w listopadzie kolejny wyjazd mobilnościowy na Sycylię.