• Inne spojrzenie na świat - PoWer

• Z dniem 1 czerwca 2022 roku rozpoczęliśmy realizację projektu zatytułowanego „ Inne spojrzenie na świat". Projekt jest realizowany w ramach projektu "Ponadnarodowa mobilność uczniów" z programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego przez Unię Europejską. Celem projektu jest wzmocnienie przekrojowych kompetencji kluczowych w tym m.in.: nauka języków obcych, rozwijanie umiejętności uczenia się, nabycie nowych kompetencji cyfrowych związanych z fotografią, a także zwiększenie świadomości kulturowej. W projekcie zaplanowany jest jeden wyjazd uczniów,  do Portugalii do szkoły partnerskiej EPROMAT Matosinhos leżącej na przedmięsciach Porto.

• Wyjazd do Portugalii

W dniach 4.10. - 10.10.2022 r. grupa 16 uczniów + 3 nauczycieli wzięło udział w wyjeździe do Portugalii do szkoły partnerskiej EPROMAT Matosinhos. Przez 5 dni uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami ze szkoły portugalskiej pracowali wspólnie na warsztatach. Głównym celem projektu było zdobycie lub rozwinięcie umiejętności związanych z fotografią: prawidłowej kompozycji obrazu czy też obróbki cyfrowej zdjęć. Głównym rezultatem projektu było stworzenie wystawy fotograficznej składającej się ze 100 zdjęć. Uczniowie wzięli udział także w dwóch plenerach fotograficznych podczas których fotografowali przyrodę i krajobrazy oraz architekturę. Podczas zajęć nieformalnych udało się zwiedzić Matosinhos, Porto, Aveiro, Costa Novę, Guimaraes oraz Bragę. W drodze powrotnej odbył się także krótki spacer po Amsterdamie. Udział w projekcie pozwolił naszym uczniom na doskonalenie swoich umiejętności językowych w praktyce, poznać nowych przyjaciół i kolegów, zwiększyć świadomość kulturową poznając kulturę i zabytki Portugalii. Mamy nadzieję, że to nie ostatni wyjazd naszej młodzieży w ramach projektu europejskiego.