• Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jak wygląda sprawdzian uzdolnień kierunkowych do klasy teatralnej?

Sprawdzian polega na przygotowaniu dowolnej prezentacji o charakterze artystycznym. Sprawdzian uzdolnień kierunkowych pozwala zorientować się, czy kandydat posiada predyspozycje konieczne do uczestniczenia w zajęciach dodatkowych.

Jakie języki obce są nauczane w VI LO?

Język angielski, język francuski, język hiszpański, język włoski oraz język łaciński w klasie prozdrowotnej.

Jakie przedmioty dodatkowe są prowadzone w klasie teatralnej?

W klasie teatralnej  prowadzone są następujące przedmioty dodatkowe: warsztaty teatralne, impostacja głosu, chór, wiedza o teatrze i filmie, muzyka.

Jak wyglądają warsztaty taneczne?

Na zajęciach tanecznych pracujemy nad świadomością ciała, poznajemy ruch w przestrzeni, uczymy się rytmu i rozmieszczenia akcji w przestrzeni. Zajęcia mają na celu zapoznanie z zasadami ruchu i gestu scenicznego oraz opanowanie podstawowej sprawności ruchowej umożliwiającej wykonanie choreografii.

Ile trzeba uzyskać punktów, żeby dostać się do szkoły?

W każdej klasie jest to inna liczba punktów - zależnie od ilości chętnych.

Jakie dokumenty trzeba dostarczyć do szkoły po ogłoszeniu listy przyjętych kandydatów?

Oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, oryginał zaświadczenia egzaminu ósmoklasisty, kartę zdrowia i dwa zdjęcia legitymacyjne.

Czy uczniowie klasy filmowo-tanecznej uczestniczą w warsztatach tanecznych i filmowych?

Nie, uczniowie klasy filmowo-tanecznej są podzieleni na dwie grupy: pierwsza uczestniczy w warsztatach filmowych (profil filmowy), druga w warsztatach tanecznych (profil taneczny). Wszystkie pozostałe przedmioty są realizowane wspólnie dla grupy filmowej i tanecznej zgodnie z podstawą programową.

Przez jaką stronę mogę zalogować się do systemu?

Rekrutację elektroniczną na rok szkolny 2023/2024 prowadzi Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (PCSS) i rekrutacja odbywa się poprzez stronę: http://nabor.pcss.pl