Edycja I: malarstwo
Wykonaj obraz, który przedstawia wybraną przez ciebie emocję.
Możesz wykonać go dowolną techniką, na formacie A3 i przynieść pracę do gabinetu Pani Wicedyrektor do 07.06.24 r.
Edycja I: malarstwo
Wykonaj obraz, który przedstawia wybraną przez ciebie emocję.
Możesz wykonać go dowolną techniką, na formacie A3 i przynieść pracę do gabinetu Pani Wicedyrektor do 07.06.24 r.
"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać"
Walt Disney
Drodzy Maturzyści,
życzymy Wam "połamania piór", wymarzonych zadań maturalnych i satysfakcjonujących wyników. Niech egzamin dojrzałości będzie dla Was wstępem w dorosłe życie.
Grono Pedagogiczne i cała społeczności VI LO
Nieczęsto mamy okazję, aby w murach naszej szkoły gościć wyjątkową osobę. Dziś, 12 kwietnia 2024 r., przyjechała do nas ze stolicy pani Jadwiga Szczęścik-Perucka, która jako kilkuletnia dziewczynka doświadczyła okrucieństw Powstania Warszawskiego. Była to pouczająca lekcja historii o tragizmie i szczęśliwych przypadkach w sytuacjach tragicznych. Dziękujemy za możliwość obcowania z tak żywą historią.
Już po raz kolejny w naszej szkole obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Tańca i już po raz kolejny z tej okazji VI LO bierze udział w akcji tańczMY, której Patronem jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca. Wydarzenie odbędzie się 22 kwietnia o godz. 12:00 na sali gimnastycznej. Przyjdź i tańczMy razem!
Z tej okazji odbędą się pokazy tańca klas tanecznych jak również pozostałych uczennic i uczniów VI LO. Odbędą się również pokazy gościnne. W tym dniu nie może Was zabraknąć! Mile widziane kolorowe przebrania i tańcowanie na korytarzach szkolnych w trakcie przerw i oczywiście dobry nastrój.
W dniach 22-27.03.2024 odbyła się druga edycja Festiwalu Sztuki Aktorskiej - Teatropolis. Młodzież klas IIB, IIIB brała udział w festiwalu pełniąc wzorowo rolę wolontariuszy. Pomagając organizatorom Festiwalu mogli poznać zasady funkcjonowania tak dużej imprezy. Bez wątpienia dużą atrakcją była możliwość obcowania z wielkimi osobowościami: Anną Seniuk, Danutą Stenką, Andrzejem Sewerynem, Zbigniewem Zamachowskim.
https://www.instagram.com/reel/C48Pfc6IVtI/?igsh=NjA5dTU4d25vMzdi
27 marca 2024, w Dniu Międzynarodowego Dnia Teatru otwarto" Salon Poezji" dla dzieci. W tym roku artyści czytali wiersze Juliana Tuwima. Młodzież klasy IIb, została zaproszona, przez organizatorów, do przedstawienia interpretacji wiersza J. Tuwima - Rzepka.
Rzepka w wykonaniu kl. IIB, reż. mgr Anna Ciszowska
Uczniowie klas IIb,IIIb, IV B, IC, IIIF obejrzeli dwa przestawienia w ramach tego Festiwalu.
Harmonogram „Dnia Otwartego Szkoły”
20 kwietnia 2024 roku, godz. 900-1300
Prezentacja różnych talentów uczniów z klas artystycznych w sali gimnastycznej
Prezentowane wydarzenia w sali gimnastycznej będą się cyklicznie powtarzać.
0930 – pokazy taneczne i występy solowe uczennic z klas tanecznych (1f i 3f)
0945 – występ szkolnego zespołu szantowego „Piranie”
1000-1015 – interpretacja wiersza J. Tuwima „Rzepka” w wykonaniu klasy teatralnej (2b)
1020 – etiuda teatralna „Mały książę” – klasa 1b
1215 – wywiad z absolwentem
Sala teatralna – pokazy etiud teatralnych
0900 – prezentacja filmu nakręconego przez uczniów klasy 1b i 1f
1000 – prezentacja mowy retorycznej laureatki Szkolnego Konkursu Retorycznego – klasa 1b
1030 – Słuchowisko – klasa 2b
1130 – prezentacja mowy retorycznej laureatki Szkolnego Konkursu Retorycznego – klasa 3b
Szatnia szkolna, poziom -1
930-1300 – etiuda teatralna (wróżby) klasa 1b
Podczas zwiedzania liceum zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną:
Proponujemy również zapoznanie się z ofertą zajęć dodatkowych:
Punkt konsultacyjny w sprawie rekrutacji do klas – PARTER PRZY WEJŚCIU
22 marca 2024 uczniowie klas 2b, 3b, 4b obejrzeli monodram "Na pierwszy rzut oka" w wykonaniu Pani Marii Seweryn. Przedstawienie to było pokazem mistrzowskim, w ramach Festiwalu Sztuki Aktorskiej.
Po spektaklu młodzież uczestniczyła w spotkaniu z Marią Seweryn, Joanna Gryza-Iskander z Fundacji Feminoteka oraz Natalia Waloch z Wysokich Obcasów.
W tygodniu 15-19.04.2024 r. w naszej szkole gościliśmy 20 uczniów i 8 nauczycieli z Grecji, Turcji, Portugalii, Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+ „Kotwice przedsiębiorczości”. To jak zawsze był intensywny tydzień i dużo różnych aktywności, dokładna relacja z znajduje się pod adresem: #EntrepreneurshipAnchors.
Specjalne podziękowania dla rodzin goszczących uczniów ze szkół partnerskich.
17.04 klasa II Z i II F przygotowała krótką uroczystość o Holokauście będącą podsumowaniem projektu o tej zbrodni. Uczniowie z nauczycielkami K. Nowinowską i M. Janiszewską byli w Centrum Dialogu im. M. Edelmana, a także oglądali oskarowy film "Strefa interesów". W trakcie pokazu uczniowie przedstawili prezentację o Holokauście. Klasa filmowa zaprezentowała fragmenty filmów prouszających problematykę Holokaustu. Projekt ten zbiega się z 81 rocznicą powstania w Getcie Warszawskim.
W ramach lekcji edukacji regionalnej w klasach turystycznych otrzymaliśmy zadanie samodzielnego przygotowania wyjazdu zagranicznego. W efekcie w dniach 11-16.03 wybraliśmy się wraz z naszymi nauczycielami, Krzysztofem Wojtunikiem i Michałem Andrijewskim na Maltę.
Pierwszym etapem naszej wyprawy był przejazd na lotnisko w Krakowie, skąd po trwającym 3. godziny locie dotarliśmy na miejsce.
Zwiedzanie zaczęliśmy od spaceru i podziwiania wybrzeża w San Paul’s. Po południu pojechaliśmy do Rabatu i Mdiny pięknie położonej na wzgórzu dawnej stolicy Malty. Urzekła nas architektura starego miasta, zwiedziliśmy słynne katakumby a następnie wybraliśmy się na punkt widokowy, gdzie mogliśmy oglądać panoramę pięknej Malty.
Następnego dnia zwiedzaliśmy stolice Malty-Vallettę, oraz mieliśmy przyjemność uczestniczyć w 3 godzinnym food tour z przewodnikiem. Była to wspaniała okazja, by spróbować różnych maltańskich przysmaków i tradycyjnych potraw i jednocześnie poznać historię tego niezwykłego miasta. Kolejnego dnia popłynęliśmy promem na wyspę Gozo. Zwiedzaliśmy Rabat, uczestniczyliśmy w rejsie po jaskiniach i zatoczkach, widzieliśmy piękne, majestatyczne klify. Chętni mieli okazję na kąpiel w przejrzystej wodzie w jednej z zatoczek. Zachód słońca podziwialiśmy z malowniczo położonej, na zboczu góry, jaskini. Wieczorem świętowaliśmy urodziny jednej z naszych koleżanek.
Kolejnego dnia odwiedziliśmy filmową wioskę Popeya, podziwialiśmy kolejne klify i zapierające dech zatoczki. Piękna pogoda ponownie zachęciła nas do kąpieli w błękitnym morzu. Ostatniego dnia przeprawiliśmy się promem z Valetty do maltańskiego “Trój miasta”.
Możliwość wspólnego zorganizowania wyprawy na Maltę stała się, dla nas, cennym doświadczeniem, a wspomnienie wspaniałej atmosfery i niezapomniane przygody pozostaną w nas na zawsze.
Czekamy na kolejne takie wyjazdy.
Gratulujemy Dion Krawczuk z kl. IV B odebrania w dniu 29.02.2024 roku stypendium Prezesa Rady Ministrów. Życzymy dalszych sukcesow najlepszemu uczniowi naszej szkoły w roku szkolnym 2022/2023.
Wśród licznych wyjazdów zagranicznych, będących w ofercie naszego Liceum na każdy rok szkolny nie mogło zabraknąć wyjazdu do Rzymu. Aż 40 uczniów - uczestników wyjazdu w dniach 19 - 25 stycznia 2024 poleciało na wyjątkową lekcję historii, sztuki.
Zwiedziliśmy topowe miejsca, a wśród nich: najważniejsze rzymskie place pełne ludzi, języków z całego świata, liczne bazyliki, zaciszne ogrody, parki, tarasy z widokiem na piękny, stary Rzym. Fontanny, w tym najsłynniejsza Fontanna di Trevi, cieszyły nasze oczy. Gwarne, handlowe ulice Rzymu z największymi światowymi markami były kontrastem dla licznych zabytków.
Jedliśmy najlepsze na świecie lody, pizzę, spaghetti. Często zaglądaliśmy do włoskich kawiarni na aromatyczną kawę. Zwiedzaliśmy Rzym pieszo. Dziennie pokonywaliśmy ok. 20 km, dlatego z całą pewnością możemy powiedzieć, że udało nam się poznać część turystyczną, ale i codzienne życie Włochów.
Za rok wracamy!
Zapraszamy Rodziców uczniów klas I - IV na konsultacje z nauczycielami w dniu 21.02.2024 (środa) o godzinie 17.00.
W środę 21 lutego 2024 r. o godzinie 11.00 w naszym Liceum odbędzie się spotkanie z panem Andrzejem Sołtysikiem - kierownikiem produkcji wielu kasowych przebojów polskiej kinematografii, m. in. filmów Juliusza Machulskiego i Władysława Pasikowskiego. W latach 2008-2010 pełnił funkcję kanclerza (dyrektora administracyjnego) PWSFTviT w Łodzi, od roku 2010 pełnomocnika rektora ds. inwestycji. Spotkanie poprowadzi prof. Michał Dondzik.
Informujemy, że sekretariat w czasie ferii (29.01.2024-09.02.2024) będzie czynny:
W dzienniku librus włączony został moduł e-usprawiedliwienia. Rodzice mają możliwość usprawiedliwiania nieobecności dziecka w dzienniku Librus przez moduł e-usprawiedliwienia najpóźniej w ciągu tygodnia po powrocie ucznia do szkoły (w szczególnych sytuacjach do dwóch tygodni).
Zapraszamy Rodziców uczniów klas I - IV na zebrania z wychowawcami w dniu 03.01.2024 (środa) o godzinie 17.00.
Chór VI Liceum Ogólnokształcącego im. Joachima Lelewela w Łodzi z dyrygentem Piotrem Ranfeldem wystąpił 19 grudnia 2023 r. w Filharmonii Łódzkiej. Uczniowie brali czynny udział w koncertcie z cyklu „Świąteczne rozśpiewanie”, wraz z innymi łódzkimi chórami.
Zapraszamy Rodziców uczniów klas I - IV na zebrania z wychowawcami w dniu 06.12.2023 (środa) o godzinie 17.00 z podaniem propozycji ocen semestralnych, po zebraniach zapraszamy na konsultacje z nauczycielami.
Powered by aSc EduPage