Edycja I: malarstwo
Wykonaj obraz, który przedstawia wybraną przez ciebie emocję.
Możesz wykonać go dowolną techniką, na formacie A3 i przynieść pracę do gabinetu Pani Wicedyrektor do 16.10.2024 r.
Wykonaj obraz, który przedstawia wybraną przez ciebie emocję.
Możesz wykonać go dowolną techniką, na formacie A3 i przynieść pracę do gabinetu Pani Wicedyrektor do 16.10.2024 r.
W dniu 19.09 odbędzie się zbiorka dla osób poszkodowanych w czasie powodzi.
Zbieramy następujące dary:
Dary prosimy składać pod pokojem nauczycielskim.
Te rzeczy zostaną dołączone do większej zbiórki Hufca ZHP Łódź-Polesie, a następnie przewiezione transportem w sobotę na dolny Śląsk.
Tego samego dnia odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód również będzie przekazanych dla powodzian.
Zachęcamy do wsparcia i udziału w obu akcjach.
Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy podczas zajęć terenowych z geografii zorganizowanych przez p. K. Wojtunika. Tematem przewodnim wyprawy było poznanie cech i form rzeźby polodowcowej w Skandynawii. Mieliśmy możliwość zobaczenia ich bezpośrednio w terenie w Norwegii oraz w Polsce na Pojezierzu Pomorskim, ponadto poznanie typowych dla tych obszarów atrakcji turystycznych. Podczas wyjazdu mieliśmy okazję zapoznać się z praktyczną stroną organizacji imprezy turystycznej, jaką jest zagraniczna wycieczka szkolna, którą poznawaliśmy wcześniej na stacjonarnych zajęciach z edukacji regionalnej.
W wycieczce uczestniczyli uczniowie klas trzecich turystyczno-krajoznawczych, realizujących rozszerzenie zgeografii. Opiekunami podczas wycieczki byli: p. K. Andrijewska i M. Andrijewski, zaś wiadomości geograficzno- turystyczne podczas trasy przekazywali na przemian: p. K. Wojtunik i p. K. Grzelak.
Podczas pierwszego dnia, w którym przylecieliśmy z Gdańska do Stavanger w Norwegii, podczas trekkingu na Preikestolen widzieliśmy przykłady głównie erozyjnych form działalności lodowca, takich jak rysy, bruzdy, wygłady lodowcowe, barańce, czyli przykłady tych form glacjalnych, o których uczyliśmy się na lekcjach geografii. Zwieńczeniem naszej wyprawy było zdobycie Preikestolen. Jest to półka skalna, zwana amboną, wznosząca się ponad 600 m nad malowniczym fiordem Lysefjorden. Urzekły nas niesamowite widoki, uznawane za wizytówkę Norwegii.
Po powrocie do Gdańska, już drugiego dnia zwiedzaliśmy Westerplatte. O historii obrony tego miejsca i początku II Wojny Światowej przypominał nam p. K. Wojtunik. Zobaczyliśmy też Główne Miasto z jego najważniejszymi zabytkami. W drodze na nocleg w Szteklinie, mieliśmy okazję podziwiać krajobraz młodoglacjalny Pojezierza Pomorskiego z jego charakterystycznymi cechami, takimi jak: dobrze zachowane formy działalności glacjalnej (moreny czołowe i denne) i fluwoglacjalnej (sandry, rynny polodowcowe), duże deniwelacje terenu.
Przemieszczając się po wschodniej części Pojezierza Pomorskiego poznaliśmy również możliwości gospodarcze rozwoju regionu, opierającego się dziś głownie na rozwoju turystyki, dzięki naturalnym walorom (jeziora, lasy, zróznicowana rzeźba terenu). Z uwagi na raczej nieurodzajne gleby, ukształtowane na osadach polodowcowych, warunki dla rolnictwa były raczej ograniczone.
Podróżując po krainie pojeziernej, dowiedzieliśmy się również dlaczego w niektórych małych miejscowościach i wsiach stoją bloki mieszkalne. Ostatniego dnia w drodze do Łodzi, odwiedziliśmy jeszcze dwa miasteczka: Świecie, słynące z rozwoju przemysłu celulozowo-papierniczego oraz zabytkowe Chełmno z jednym z najcenniejszych zachowanych renesansowych ratuszy w Polsce północnej. Ratusz przebudowany z gotyckiego, zdobi charakterystycznym pręt chełmińskim, stanowiący niegdyś wzorzec miar dla powstałego tu w XIII w. państwa krzyżackiego.
Cieszymy się, że udało nam się uczestniczyć w tak ciekawych, wyjazdowych zajęciach terenowych z geografii.
Pragniemy poinformować, iż uczennica naszej szkoły Karolina Janczyk z klasy 2P, po osiągnieciu bardzo dobrych wyników sportowych na Mistrzostwach Polski w Japońskim Karate Shotokan Federacji JKA, została powołana do Kadry Narodowej w karate. Karolina trenuje w łódzkim klubie karate Drago Sfera i będzie reprezentować Polskę, nasze miasto Łódź na Mistrzostwach Świata JKA "Funakoshi Gichin Cup 16 th Karate do World Championship Tournament", które dobędą się w dniach 25-27 października w Takasaki Arena w Japonii. Jest to wydarzenie bez precedensu, ponieważ Reprezentacja Polski wystąpi po raz pierwszy na turnieju w stylowym karate Shotokan JKA w Japonii. Nikt, nigdy wcześniej nie dostąpił tego zaszczytu.
Z klubu Drago Sfera Łódź powołania otrzymało siedmioro zawodników wśród uczennica naszej szkoły. Miasto Łódź wspiera udział sportowców w tym wyjątkowym wydarzeniu.
W dniu 02.09.2024 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2024/2025. Pani Dyrektor Małgorzata Caban w swoim wystąpieniu, przywitała Radę Pedagogiczną, uczniów klas pierwszych, klas czwartych oraz przybyłych absolwentów.
Zapraszamy Rodziców uczniów klas I, II, III i IV na zebrania z wychowawcami w dniu 04.09.2024 (środa) o godzinie 1700.
Rok szkolny rozpoczyna się 2 września 2024 (poniedziałek)
Klasy I i IV zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego do sali gimnastycznej o godzinie 9.00
Klasy I spotykają się z wychowawcami o 8.50 w wyznaczonych pracowniach i razem schodzą do sali gimnastycznej na godzinę 9.00. Po uroczystości rozpoczęcia roku udają się z wychowawcami do sal na godziny wychowawcze.
Klasy II i klasy III o godzinie 9.00 spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach na godziny wychowawcze.
Klasy I
IA (turystyczno-krajoznawcza) – sala 103
IC/F (nowe media i film) – sala 202
IZ (prozdrowotna) – sala 302
Klasy II
2a – sala 106
2b – sala 309
2c – sala 105
2f – sala 4
2p – sala 208
2t – sala 108
2z – sala 308
Klasy III
3a – sala 306
3t – sala 3
3b – sala 203
3c – sala 101
3f – sala 303
3z – sala 305
Klasy IV
4a – sala 204
4b – sala 206
4c – sala104
4f – sala 304
4z – sala 4
Wiktoria Raniewicz - tegoroczna maturzystka, nagrała swój pierwszy teledysk. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
Z przyczyn technicznych sekretariat szkolny w dniach 25-29.07.2024 r. nie będzie czynny.
W dniu 9 lipca 2024 r. OKE ogłosiła wyniki matur. Najlepsze wyniki ze wszystkich egzaminów maturalnych w naszej szkole uzyskała Alicja Pawłowska z kl. IV F.
Gratulujemy Alicji i wszystkim maturzystom!
Zapraszamy po odbiór wyników maturalnych do siedziby szkoły we wtorek 09.07.2024 r. od godziny 12.00.
Prosimy również o przyniesienie ze sobą dowodu tożsamości.
W dniach 27-30 czerwca 2024 r. młodzi twórcy z klasy filmowej uczestniczyli w Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych w Sandomierzu. W tym roku uczennice wzięły udział w warsztatach, projekcjach filmów oraz spotkaniach z ludźmi filmu m.in. aktorami i aktorkami: Małgorzatą Bogdańską, Żanetą Łabudzką-Grzesiuk, Andrzejem Sewerynem, Marianem Dziędzielem, Markiem Kondratem, autorem plakatów Andrzejem Pągowskim, fotografem Piotrem Jaxą, reżyserem Markiem Koterskim, reżyserką Dorotą Kędzierzawską, profesorem językoznawstwa Jerzym Bralczykim, a nawet DJ Wiką. Było wspaniale! Dziękujemy Katarzynie Kubackiej-Seweryn za przyjęcie do Gildii Szkół NieZwykłych i do zobaczenia za rok
Sekretariat szkolny w czasie wakacji czynny będzie dla petentów od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 14.00.
Zapraszamy na zakończenie roku szkolnego 2023/2024 w piątek 21 czerwca o godz. 9.30 do sali gimnastycznej. W zakończeniu roku szkolnego 2023/2024 w sali gimnastycznej biorą udział klasy pierwsze.
Po uroczystości pierwsze klasy udają się do swoich pracowni aby wychowawcy mogli rozdać świadectwa oraz poinformować o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji.
Pozostałe klasy mają zakończenie roku również o 9.30 z wychowawcami w swoich pracowniach.
Dnia 06.06.2024r. w naszej szkole odbyła się gala klas dziennikarskich. Składała się z części konkursowej zorganizowanej wraz z łódzkim oddziałem Narodowego Funduszu Zdrowia dla klas trzecich oraz z podsumowania Szkolnego Konkursu Dziennikarskiego. Klasa III C miała za zadanie napisać artykuły na temat raka szyjki macicy oraz raka jąder. Najlepsze teksty zostały nagrodzone. Osobami, które najlepiej wykonały prace byli: Oliwier Pruszyński, Marta Kozakiewicz, Blanka Jędrzejczak oraz Bartosz Brzezin. Otrzymali nagrody od rzeczniczki łódzkiego oddziału NFZ – Anny Leder.
W Szkolnym Konkursie Dziennikarskim wzięły udział wszystkie klasy dziennikarskie w naszej szkole. Zorganizowany był on w trzech kategoriach: telewizja, radio i prasa. W kategorii telewizja przyznane zostało pierwsze miejsce oraz dwa wyróżnienia. Pierwsze miejsce zajęła Natalia Bednarz z kl. III C wraz z reportażem z wystawy tulipanów w Ogrodzie Botanicznym. Wyróżnienia zostały przyznane dwóm grupom z kl. II C. W skład pierwszej grupy wchodziły: Alicja Janiszewska, Amelia Tomaszewska, Julia Człapa i Anna Smolec. Drugie wyróżnienie zostało przyznane grupie w składzie: Nela Gogulska, Michał Majdziński, Barbara Skura, Małgorzata Wawrzyniak, Aleksander Konopka i Antonina Ośródka.
W kategorii radio wszystkie miejsca zajęli uczniowie kl. III C. Pierwsze miejsce zostało przyznane Weronice Paczkowskiej za podcast na temat pasji sportowej. Drugie miejsce zajęła grupa: Oliwier Pruszyński, Maksymilian Strzelec i Tymoteusz Orzechowski. Trzecie miejsce zajął Bartosz Brzezin.
Wśród uczniów kategoria „prasa” cieszyła się największą popularnością. Wpłynęło aż 31 prac. Zostały wyłonione trzy miejsca oraz trzy wyróżnienia. Pierwsze miejsce zajął Bartosz Brzezin z kl. III C za pracę pt. „Słodko-gorzka historia Tęczowych Społeczników, czyli jak pomagać i potrzebować pomocy jednocześnie”. Drugie miejsce otrzymała Anna Kondratieva z kl. II C za pracę pt. „Wojna bez końca”. Trzecie miejsce zajęła Nadia Szczecińska z kl. III C za wywiad pt. „Pieczenie chleba też może być pasją”. Pierwsze wyróżnienie otrzymała Sandra Kubiak za wywiad z mistrzynią Polski w U16 pt. „Rugby – czy jest to sport dla każdego?”. Kolejne wyróżnienie zostało przyznane Alkowi Samosiej za pracę „Wystawa Mrocznych Obrazów”. Trzecie wyróżnienie otrzymała Marta Kozakiewicz za artykuł pt. „Bo miłość jest silniejsza niż strach”.
Na koniec gali zostały również przyznane trzy nagrody – dla Bartosza Brzezina i Weroniki Paczkowskiej za zaangażowanie w powstawanie gazetki szkolnej oraz dla Marty Kozakiewicz za postępy jakie zrobiła przez ostatnie trzy lata i ilość nagród, które zdobyła w przeróżnych ogólnopolskich konkursach dziennikarskich.
Wszystkim wygranym gratulujemy!
3 czerwca 2024 dziewięć klas wzięło udział w spływie kajakowym rzeką Pilicą w ramach obchodów Dnia Dziecka. Pozostałe klasy spędziły czerwcowy poniedziałek w kinie, parku trampolin, ogrodzie botanicznym i na piknikach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Uczennica klasy 1b o profilu teatralnym Wiktoria Piotrowska bierze udział w spektaklu wystawianym w Teatrze Wielkim w Łodzi. Opera familijna "Jaś i Małgosia" Humperdincka, to piękne widowisko, które miało premierę 1 czerwca 2024 r. w Dzień Dziecka.
Nasza Uczennica Julia Łuszczyńska z klasy III C o profilu nowe media została III Wicemiss Nastolatek Woj. Łódzkiego 2024.
GRATULUJEMY!!!
Powered by aSc EduPage